O nás

ProMinent Systems spol. s r. o. – specialista v oblasti úpravy vody a přesného dávkování kapalných a sypkých chemikálií

Na trhu působíme od roku 1993. Od svého založení jsme stoprocentní dceřinou společností firemního seskupení ProMinent, jehož mateřská společnost ProMinent GmbH sídlí v Heidelbergu. Jsme významným výrobním závodem skupiny ProMinent. Fluidní dávkovací technika představuje primární program skupiny ProMinent.

Společnost ProMinent Systems spol. s r. o. je úspěšný výrobní závod s vlastním engineeringem a vývojem. Výroba je soustředěna v Blovicích a engineering částečně v Plzni. ProMinent Systems má aktuálně 320 zaměstnanců.

Jsme certifikovaný podnik dle ČSN EN ISO 9001:2016, ČSN EN ISO 14001:2016 a ČSN ISO 45001:2018 a pro zákazníky z celého světa vyrábíme komponenty i kompletní zařízení na úpravu vody a zařízení pro chemický a petrochemický průmysl. Disponujeme vlastním engineeringem a konstrukcí mechanickou i elektro. Máme výrobní kapacity v oblasti svařování, moření a pasivace nerezů.

Vyrábíme dávkovací systémy, systémy pro přípravu roztoků polymerů – ultromaty, elektrorozvaděče nízkého napětí, membránové technologie (reverzní osmózy, nanofiltrace a ultrafiltrace),  plastové nádrže, výrobky z nerez oceli a zajišťujeme kompletní dodávky na klíč. 

Všechny naše komponenty, systémy a technologie pro ekologické a trvale udržitelné dávkování a úpravu vody se vyznačují nejvyšší efektivitou a aplikační orientací. Naši inženýři ustavičně pracují na neustálém zlepšování. To má co do činění nejen s naší vůdčí pozicí na světovém trhu, ale také s odpovědným myšlením a jednáním.